Kuidas ehitada oma maja valmis kuue kuuga, andmata järele ehituskvaliteedis ja ilma, et peaksid koolitama end ehitusjärelevalveks.

Oma maja ehitamine seostub paljudele aastatepikkuse närvesööva ettevõtmisega. Kodumaise disainiga puidust elementmaja Tube pakub välja uue lahenduse, maja näeb hea välja, on Eestis valmistatud ning seda saab igaüks oma soovidega kohandada otse veebis. Kas maja saab olla moodne, mõistliku projekteerimishinnaga ning samas kiiresti ehitatav? Projekteerimisturul seni vähe kasutatud konfiguraator aitab Sul projekteerida oma unistuste kodu minutitega, kiirendades oluliselt ehitusloa väljastamist.

Arhitekt Tiit Sild on puitmaju propageerinud enam kui kümme aastat. Tema loodud Tube elementmaja on mõeldud inimesele, kes väärtustab minimalistlikku disaini, kõrget ehituskvaliteeti ja hindab seda, et maja planeerimine projektist valmimiseni oleks lihtne ja kiire. 

„Minu jaoks arhitektina on majast olulisem seal elama hakkavad inimesed. Soovin, et nad tunneks end kodus hästi, et neil oleks majas valgust ja avarust ning et tänu suurtele akendele saaks igaüks osa loodusest meie ümber,” ütles Sild. „Kindlasti sobib Tube maja hästi peredele, kellele meeldivad suured terrassid ja avarad valged toad” 


Tube on elementmaja, mis tähendab seda, et majatehases ehitatakse vastavalt arhitekti joonistele valmis seina-, lae- ja katuse tükid. Need transporditakse ehitusplatsile ning pannakse seal kokku kahe-kolme päevaga. „Mitmed uuringud on näidanud, et puidust elementmajade ehituskvaliteet on tunduvalt kõrgem kui kohapeal valmivatel majadel, sest tehases ei sega ehitust vihmad ega külmad ja tuul,” ütles Sild.

Maja planeerimine kui arvutimäng: 

Et tellitud maja vastaks täpselt pere soovidele ja vajadustele, on Tube'i veebilehel (tube.katus.eu) lihtne programm. Seal saab mugavalt muuta maja suurust, tubade arvu, laekõrgust ja katusetüüpi, katsetada värvitoone ning vaadata oma lahendust mitme nurga alt. Tulevikus ütleb iga muudatuse järel ütleb kulude kalkulaator, mis võiks hinnanguliselt maksta planeeritud suuruse ja väljanägemisega maja.[TS1] 

Kui maja lahendus on enda jaoks läbi mõeldud ning krunt soetatud, siis tuleb ühendust võtta Sport arhitektuuribürooga. Seal pakutakse välja parim hoone asupaik krundil, aidatakse ehitusloa taotlemisega, suheldakse majatehasega ning pakutakse soovi korral ka ehituse projektijuhtimise teenust. 

Lisaks elementmajale saab arhitekti abiga kiiresti valmis projekteerida abihoone, näiteks garaaži või kuuri. Eestisse on ehitatud mitu Tube maja ning fotosid nendest saab uudistada büroo kodulehel. Lisaks on seal üleval Tube elementmaja virtuaaltuur ja põhjalikud infomaterjalid elementmaja planeerivale inimesele. 

Kuna Tube elementmaju pakkuvas arhitektuuribüroos töötavad kogenud arhitektid ning nendega suhtlemine on kiire ja asjalik, siis on täiesti võimalik, et Tube'i elementmajja saab sisse kolida poole aasta jooksul peale arhitektuuribürooga esimest korda ühendust võtmist.


Kuidas saada lihtsalt Tube puitmaja omanikuks?

 1. Osta krunt
 2. Tutvu valminud Tube majadega tube.katus.eu
 3. Pane paika oma perele nõuetele vastav maja lihtsas arvutiprogrammis http://bit.ly/2NRqkfI
 4. Võta ühendust Tube arhitektiga tiit.sild@katus.eu
 5. Arhitekt soovitab majale parima asukoha krundil
 6. Pärast lepingu sõlmimist aitab büroo taotleda ehitusloa
 7. Arhitekt saadab projekti majatehasesse hinnastamiseks
 8. Sõlmi leping majatehasega
 9. Majaelementide ehitus tehases kestab 1-2 nädalat
 10. Vundamendiga krundile püstitatakse elementidest maja 2-3 päevaga
 11. Järgneb maja siseviimistlus umbes paar kuud
 12. Koli sisse! 

blogiartikli kirjutas: Liina Pulges

Eelmine
Milline maja ei vaja ehitusluba ega ehitisteatist?
Järgmine
10 küsimust, mida peaksid enne krunti ostes müüjalt küsima.